دنیای کامپیوتر و الکترونیک (CEWorld) فعالیت رسمی خود را از سال 1389 با شعار "کیفیت برتر، قیمت کمتر" همراه با تیمی مجرب و متخصص در زمینه نرم افزار و الکترونیک آغاز نموده است.

و تاکنون توانسته است با فعالیت های خود، جایگاه ارزشمندی را در بازار نرم افزار و الکترونیک به دست آورد.

دنیای کامپیوتر و الکترونیک با ارائه محصولات خود، و همچنین به وسیله فروشگاه تخصصی در زمینه نرم افزار، برق و الکترونیک، می کوشد تا بهترین خدمات را به هموطنان عزیز ارائه کند.

 کلاس کنترل کننده سوکت شبکه نسخه 1
 
 

برنامه نویسان، برای برنامه نویسی سوکت (Socket programming) و ایجاد نرم افزارهای تحت شبکه، از ابزار های مختلفی استفاده میکنند.

در NET. برنامه نویسی سوکت یا همان Socket programming بسیار ساده و آسان می باشد؛ ولــی زمانی که بخواهید نرم افزار سرویس دهنده (Server) خود را طوری طراحی نمائید که با سرویس گیرنده های (Client) زیادی کار کند، آن وقت دانش برنامه نویسی پردازشهای موازی Multi threading و برنامه نویسی های آسنکرون و مدیریت منابع سیستم، اهمیت خود را نشان می دهند...

چرا که باید نرم افزار طوری طراحی شود، که در پردازشهای زیاد و پاسخگویی سریع و همزمان به سرویس گیرنده ها، قدرت کافی را داشته و از حداقل CPU و منابع سیستم برای این منظور استفاده کند.

کلاس کنترل کننده سوکت شبکه مخصوص برنامه نویسان، و جهت ایجاد سریع و آسان نرم افزارهای تحت شبکه Client/Server برای برنامه نویسان NET. طراحی شده است.

کلاس کنترل کننده سوکت شبکه، با استفاده از حداقل منابع سیستم و CPU می تواند نرم افزار های سرویس گیرنده بسیاری را میزبانی نماید و پردازشهای بسیاری را در لحظه انجام دهد.

به وسیله این کلاس و بدون نیاز به داشتن مهارت و آگاهی در برنامه نویسی چند نخی (Multi threading) و پردازشهای موازی، و سایر مباحث مربوط به Socket programming، می توانید در عرض زمانی اندک، یک نرم افزار Server و یا Client طراحی کنید.

از قابلیتهای این کلاس می توان به موارد زیر نام برد:
  • استفاده از حداقل CPU و منابع سیستم.
  • پردازش بلادرنگ اطلاعات و پاسخگویی سریع به کلاینت ها در لحظه.
  • ثبت تمامی رخدادهای سرور برای گزارشگیری.
  • ثبت اطلاعات و میزان ترافیک مصرفی هر یک از کلاینت ها بصورت جداگانه.
  • قابلیت تنظیم میزان بافر مورد استفاده برای انتقال داده ها.
  • استفاده از پروتکل TCP/IP.
  • قابلیت کد گذاری و کد گشایی داده های UTF.

تصویری از برنامه Server:

 
 
تصویری از برنامه Client: 
 
 
 
برای اجرا NET Frame work 4. باید روی سیستم شما نصب باشد.